Úvod

Co je skauting

Skauting – to jsou kamarádi, přátelé a společenství lidí, kteří sdílejí podobné hodnoty.
Document-page-001

Vyrůstat ve skautském oddíle znamená chopit se šance – žít naplno. Být aktivní a najít vlastní místo ve světě. Skauting je příležitost rozvíjet nejen sebe, ale i své okolí.

Skauti a skautky se snaží tvořit lepší svět tím, že berou vlastní život do svých rukou.

Skautská výchova ctí především tyto hodnoty:

  • hrát fér
  • spolupracovat s ostatními
  • být ohleduplný k okolnímu prostředí
  • mít vztah k přírodě

Skauting všestranně působí na rozvoj osobnosti dětí a mladých lidí – prostřednictvím her, zážitků, aktivit a dalších činností.

 

Document-page-001 (1)

Informace pro zájemce

Schůzky probíhají každý pátek v klubovně v budově Lesní správy (za tržnicí) od 16.00 do 18.00 Na schůzkách se děti učí jednak skautským dovednostem – poznávání rostlin, zvířat a všeobecných znalostí, dále se naučí Morseovu abecedu, šifry, uzlovat, zdravovědu apod. Vše se snažíme podávat v zábavné formě. Mimo to hrajeme hry a vedeme děti k soudržnosti kolektivu …

Zobrazit stránku »

Document-page-001 (1)

Začínáme 2018/2019

Ahoj skauti a skautky, nový školní rok je tady a s ním i naše pravidelné schůzky S holkama se sejdeme v pátek 7.9. – dáme dohromady klubovnu, uklidíme a nachystáme na celoroční fungování. S klukama se sejdeme v pátek 14.9. A v sobotu 15.9. jdeme na výšlap – všichni. Více informací na schůzce. Těšíme se.

Read more

Document-page-001 (1)

Skautský slib 23.6.2018

Konec školního roku a tolik očekávané skládání slibu… v sobotu 23.6.2018 v 15.00 sraz na točně (u Maca). Pro rodiče sraz v 16.00 u pálenice (pošleme pro vás hlídku, která vás k nám doprovodí). S sebou: kdo má – skautské tričko, skautský kroj nebo součásti kroje, špekáček/svačinu a pití. Kdo bude chtít i přespat do …

Read more